It's always tea time somewhere in the world...


V plánu k zveřejnění: Správná příprava anglického čaje; Bostonské pití čaje;
Recenze: Boneshaker; Na TT Klubu snílků: Vražda. Smrt. Zabití.

Co stojí za to si přečíst? Rubrika Steampunk a Čajový záznamník

Prosinec 2012

Knižní prostřeno - #1

29. prosince 2012 v 15:20 | Kapitánka Nemo |  Meme: Knižní prostřeno
Meme od VeEee, ve kterém máme každý víkend sestavit tři-čtyř chodové knižní menu..
Dnešní prostřeno sestává převažně z mého jídelníčku za poslední týden ^^ a je vhodné hlavně pro kouzelníky, kouzelnice, čaroděje a čarodějky

1. Předkrm

  • Název: Esspresologie
  • Autor: Kristina Springer
Knížečka, již máte přečtenou za pár hodin :) Moc pěkná, jednoduchá a originální. Trocha lásky, "věštění" a kávy jako předkrm je myslím to pravé :)


Kindletime - #1

28. prosince 2012 v 13:14 | Kapitánka Nemo |  Meme: Kindletime
Meme s dílny Teresinhy. Úkolem je napsat, co všechno nového máme ve své čtečce, ať už je to Kindle, nebo jakákoli jiná (já sem zařadím i další knihy, které jsem sehnala v elektronické podobě - na mobil nebo na notebook).

Kdo nezná Nabokovu Lolitu? Příběh učitele francouzské literatury, který trpí zvláštní nákloností k nimfetkam (nimfičkam, pokud chcete český překlad...) - dívkam od 9 do 14 let.
Už velmi dlouho toužím přečíst dílo, které vyvolalo tolik rozruchu ^^
Nikdy bych si jí nekoupila, ani nepůjčila v knihovně, takže jsem ráda tomu, že se mi povedlo to sehnat alespoň v elektronické podobě :)

Pirate Dirigible Captain

22. prosince 2012 v 15:39 | Kapitánka Nemo |  Vzhledy
Kapitánkovský outfit ^^ {Vzala jsem si ho na Vánoční lolita sraz.. No, určitě si dokážete představit, jak blbě jsem se cítila mezi všemi těmi kráskami v sukních tam :D taková tlustá mužatka v šortkách :D}
{Bože, já jsem tlustá i v korzetu :D :D}

E. L. James - Padesát odstínů šedi (Fifty shades of Grey)

22. prosince 2012 v 14:58 | Kapitánka Nemo |  Knihovna
(Článek na téma týdne: Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš?)
Co vidím? Tuto knihu. Zrovna jsem jí dočetla a mám naprosto smíšené pocity...
  • Autor: E. L. James
  • Série: Fifty Shades
  • Díl: #1
  • Hodnocení obálky: 3/5 (na první pohled vůbec nejde poznat, o co na obálce jde.. to není špatný, dává to tomu pocit záhadnosti.. když však příjdete na to, že jde o kravatu, začne to působit lacinným dojmem levného románu pro ženy..)
Anotace:
Strhující erotický román o temných touhách v každém z nás… Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a… tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek…
Smíšené pocity. Začínalo to naprosto perfektně. Styl psaní, příběh, všechno se to k sobě hodilo a dohromady dávalo úžasný celek. Ale pak ona perfektnost skončila. Knížka začínala více a více připomínát Twilight ságu. Hlavní hrdinka, jejíž hloupost skoro nezná meze (všichni jste dozajista poznali Bellu..). Nesmírně krásný hlavní hrdina, jež může utrácet milióny, aby ochránil HHk, a který má navíc zvláštní schopnosti/záliby.. Sice se netřpytí, ani nepije krev, ale jeho představa vztahu mezi milenci je trochu odlišná od "normálu". Chudinka, je hlavní hrdinkou pořád odmítaný...
No, celý prostředek knížky mi přišel jako špatný.
Až ke konci se to zase začalo zlepšovat. Zase je zpět ten úžasný styl psaní, zase to vypadá dobře. Pochutnala jsem se na tom.
Je sice samozřejmé, že se hlavní hrdinka za hlavním hrdinou vrátí, ale komu by to vadilo? :D Myslím si, že jí ta trochu utrpení prospěje :D
Každopádně mne ten konec dokázal nalákat na další díl. Rozhodně si ho přečtu.

A hlavně vůbec nechápu, proč je tato kniha označovaná jako "erotika pro maminky" a "kniha, která znovu probudí život mezi starými páry". Co to s tím má sakra společného? :D
Hodnocení: /5

Noční tvor

16. prosince 2012 v 16:45 | Kapitánka Nemo |  Kapitánka Nemo
Noční tvorové? Sovy a netopýří. Noční tvorové? Vlkodlaci a upíří.
Typický lidský noční tvor? Já.
Znáte to, když jsou 2 hodiny po půlnoci a vy stále nemůžete usnout? Kdy se otáčíte ze strany na stranu, přemýšlíte o všech možných věcech, snažíte se počítat ovečky, nebo dokonce se pokoušíte astrálně cestovat, ale nic nepomáhá?
Překypujete touhou po činu.
Vstanete. Rozsvítíte. Zapnete hudbu. Začnete uklízet. Nebo třeba vytáhnete spoustu malinkých přívěsků a začnete ketlovat (a pak to jistě nafotíte a dáte na flér... ten je však poslední dobou taková sračka, že vám to milerád smaže a k tomu připíše, že výrobek byl smazán kvůli nedostatku práce na něm, nebo třeba z důvodu nekvalitní fotografie - přitom jste to fotili zrcadlovkou a fotka opravdu vypadala dobře..). Nebo vezmete křužítko (tužka není po ruce), čtvrtky, a začnete kreslit. Nebo vyhodíte všechny věci ze skříně a začnete tvořit outfity. Nebo si jenom jednoduše čtete?

Ve svých obvyklých hyperaktivních nocích stihnu udělat všechny tyto věci :D A pak s klidem uléhám ke spánku..

Listopad 2012

3. prosince 2012 v 22:00 | Kapitánka Nemo |  Jak jsem na tom špatně? (Měsíční shrnutí)
Tak tento měsíc byl pro mě naprostým propadákem. Doslova. Navýšení zkušeností? Pche. Kulturní vzdělávání? Hm, hm.. Jo, byla jsem na přednášce o architektuře... Dorazila jsem o 50 minut později, ale stihla jsem ještě postavit baráček ze špejlí!... Oh, zapomněla jsem! Strávila jsem jeden den v Drážďanech!
I když, k těm zkušenostem bych mohla připojit astronomickou olympiádu. Já hloupá jsem se nepoučila z minulého roku.. Minulý rok druhá ze dvou, tentokrát 5/19? Přičemž plný počet bodů byl cca 40.. Ti, co se umístili na prvním místě (2 kusy) měli 15 bodů. Na druhém místě byly taktéž 2 lidé. S počtem 14 bodů.. Já jsem měla 13, takže bych vlastně měla mít třetí místo :D Ale protože na jednom místě přece nemůžou být dva lidé, tak se to počítalo stylem:
1. - 2. místo - jméno 1
1. - 2. místo - jméno 2
3. - 4. místo - jméno 3
blah blah.. Takže jsem pátá..

Úpřimně, měsíc stál za nic. Žádné fotky, žádné události.. Samé zklamání.. (No řekněte, necítili byste se zklamaně, kdyby jste prostě předpověděli, že vás dnes ta učitelka vyzkouší, a že dostanete za 4, a ona vás sice nakonec vyzkoušela, ale dostali jste 3-??? TŘI MÍNUS! Natolik mi zkazit sebevědomí.. a reputaci... :D :D :D)

Takže teď k mé životní Role Playing Hře.
  • Olympiáda z Astronomie: +10 Znalosti vesmíru (pochybuji, že moje znalosti vesmíru do příštího ročníku astronomické olympiády nějak pokročí.. proto dávám hned +10, abych nebyla celý rok trapně na jedničce :D i když, mužu si udělat Star Wars maratón.. za to jistě bude +7 dalších! :D)
  • 3x Čínština: +3 Cizí jazyky
  • Celodenní výlet do Drážďan, poučná procházka městem, návštěva Zwingru: +5 Kultura
Znalosti vesmíru
Cizí jazyky
- Čínština
Kultura

Victorian Pharmacy / Viktoriánská lékárna (2010)

2. prosince 2012 v 15:14 | Kapitánka Nemo |  Filmotéka 19. století
Dneska bych vám velmi ráda představila seriál, na který jsem narazila teprve včera. Byla jsem z něj naprosto unešená!
Jedná se o dokument BBC, ve kterém nám trojice hlavních hrdinů představí viktoriánské lékařství.
Vše začíná příjezdem "rodinky" do lékarny. Uplynulo již něco kolem půl druhého století, ale lékarna je pořád v původním stavu. Spousty různorodých pilulek, tekutin a bylinek, které znovu najdou své použití.
Ruth Goodman, Nick Barber a Tom Quick - to jsou jména lidí, kteři nám objasní, jaké metody (občas celkem drastické) se v lékařství viktoriánského období praktikovali, co se přidávalo do bezpečně vypadajících kapek na kašel (opium ^^), nebo nám taky budou výprávět, jakým způsobem se zabíjeli malé děti, když rodiče potřebovali peníze...
Všechny pokusy s léky, které trojice provádí jsou pečlivě vysvětleny a mohou klidně sloužit jako návod k výrobě vlastních, bezpečných viktoriánských léků.

Já plánují otevřit vlastní viktoriánskou e-lékarnu ^^ Tak ke mně můžete zavítat např. pro minerální vodu, která vám jistě pomůže od všech vaších problémů ^^ (ve většině případů viktoriánské lékařství fungovalo tak, že člověk dostal projímadlo, a všechny nemoci ho najednou opustili :D ale né, v mé minerálce opravdu žádné projímadlo není :D :D)
P.S. víte, že v 19. století byl v lékarně volně dostupný Heroin?

Zdroje obrázků: obálka DVD - ČSFD.cz
lahvička s heroinem - Pinterest.com

Vánoce jsou zase tady... • Vánoční tradice

1. prosince 2012 v 17:53 | Kapitánka Nemo |  Vánoce jsou zase tady...
Pokud vás zajímá, o jaký projekt jde, klikněte sem, nebo na úvodní obrázek :)

Zadání: "Jaké jsou vaše tradice na Vánoce? Plníte je každý rok? A jíte na Vánoce rybu a bramborový salát nebo máte třeba jen řízek a bramborovou kaši, nebo úplně něco jiného? Jen se rozepište ;) Prostě cokoliv, co vás k tomuto tématu napadne."

Kdybych měla popisovat naše vánoční tradice, tak bych musela zveřejnit prázdný článek. V Rusku se totiž Vánoce "odehrávají" 6. ledna a je to bráno pouze jako náboženský svátek, nic zvláštního. Neslaví se. Ale co by to bylo za hloupost, kdyby v největší zemi světa jednou ročně, v zimě, nepřicházel hodný dědeček, který rozdával dárky?
V Rusku se "Vánoce" slaví v noci z 31.12. na 1.1.

Jídlo

Je mi známo, že v Česku se jí kapr, bramborová kaše, řízek, bramborový salát. V Rusku je to naprosto odlišné. Bramborová kaše se sice podává, ale není to nic zvláštního.. Mám jí jednou týdně k snídani.. Na "Vánoce" se tudíž nepovažuje za nějakou zvláštní pochoutku.
Podává se několik zvláštních salátů. První, jenž stojí za zmínění je "sleď pod šubou". "Šuba" v ruštině označuje takový ten kožešinový kabát. Nevím, jak k tomu názvu salát přišel, ale můžu si domýšlet, že díky své "stavbě". Jedná se o sleď, která se položí na plochý talíř a postupně se nakrývá vrstavami vařených bramborů, mrkve a červené řepy (řepová vrstva by měla být nehořejší). Zdobí se nakrájeným vajíčkem na tvrdo a petrželkou/koprem, nebo čímkoliv jiným podobně zeleným :D
Druhým důležitým salátem je "olivje". Je to něco podobného českému bramborovému salátu.

Děda Mráz

V Česku nosí dárky Ježíšek (pokud se nepletu :D). V Rusku tuto povinnost plní Děda Mráz. Pamatuji si, když mi bylo 5 let, tak k nám jeden přišel. Do teď nevím, kdo ho hrál, ale hrál to teda hodně přesvědčivě! Asi nějaký tátův známý.. Pamatuji si taky, že nám přinesl pouze Coca Colu, s tím, že dárky dostaneme o půlnoci.
Od té doby (a i před ní, tento rok byl takovou výjimkou) jsme (děti) vždycky byly někde jinde a jakmile odbila půlnoc, hned jsme utíkaly se podívat, co jsme dostaly za dárečky :)

Stromeček

Včera, když jsem šla z čínštiny domů, jsem si povšimla tržiště se stromečky uprostřed Náměstí svobody (centrum našeho městečka :), jednoho obrovského ozdobeného jehličnanu před lázněmi a jednoho menšího, u sousedů na zahradě. "Takže v Česku se zdobí stromečky už 30. listopadu," usoudila jsem. V Rusku je to jinak. Stromečky se kupují kolem 25. prosince a jsou ponechány tak do poloviny ledna.

Ohňostroje

(Konečně něco stejného -skoro stejného- jako v Česku! :D) Ohňostroje jsou povinnou součásti každé ruské oslavy Nového roku. Musím poznamenat, že Češi to neberou tak vážně, jako Rusové. Jasně, oba národy to berou jako srandu, ale přijde mi, že Ruské ohňostroje jsou vždycky 2x vyšší, delší, pěknější, rozkošnější, barevnější, hlasitější atd. atp. :D :P