It's always tea time somewhere in the world...


V plánu k zveřejnění: Správná příprava anglického čaje; Bostonské pití čaje;
Recenze: Boneshaker; Na TT Klubu snílků: Vražda. Smrt. Zabití.

Co stojí za to si přečíst? Rubrika Steampunk a Čajový záznamník

Kindletime - #1

28. prosince 2012 v 13:14 | Kapitánka Nemo |  Meme: Kindletime
Meme s dílny Teresinhy. Úkolem je napsat, co všechno nového máme ve své čtečce, ať už je to Kindle, nebo jakákoli jiná (já sem zařadím i další knihy, které jsem sehnala v elektronické podobě - na mobil nebo na notebook).

Kdo nezná Nabokovu Lolitu? Příběh učitele francouzské literatury, který trpí zvláštní nákloností k nimfetkam (nimfičkam, pokud chcete český překlad...) - dívkam od 9 do 14 let.
Už velmi dlouho toužím přečíst dílo, které vyvolalo tolik rozruchu ^^
Nikdy bych si jí nekoupila, ani nepůjčila v knihovně, takže jsem ráda tomu, že se mi povedlo to sehnat alespoň v elektronické podobě :)Kdysi dávno (tak 3 roky to budou?) se mi povedlo natrefit na tuto knihu v podobě mangy. Jo, shltla jsem to. Mám ráda mystické příběhy, ve kterých se objevují gothické dívenky, který choděj s upíry :D Raven mi byla celkem sympatická, takže když jsem zjistila, že manga byla nakreslená podle knihy, hned jsem jí vypátrala a přidala na seznam to-read. Bohužel dál to nějak nepokračovalo, jelikož k většině knih, které mám v to-reads, se nikdy nedostanu :D (Třeba takový The Asylum for Wayward Victorian Girls od Emilie Autumn... Naprosto božsky vypadající kniha, ale ještě na tom nejsem tak špatně, abych si kupovala knížečku za 70 dolarů -v případě, že jí nezdražili-, za kterou budu muset ještě zaplatit dalších $20 - poštovné, balné, clo..)


Oh, jak dlouho jíž slibují recenzi na Zemětřase? Doma to mám jíž tak 4 měsíce? A pořád se k tomu nemůžu dostat.. Takže mě napadlo to sehnat v elektronické podobě.. Do autobusu, do vlaku, do školy... (Jelikož ta knížka má tak krásnou obálku, že bych to nechtěla zničit.. Je to paperback, takže po týdnu stráveným v mém školním batohu by dopadl hooodně špatně..) Jsem ráda, že se mi to povedlo :D Třeba konečně dodám všechny resty (a sakra! teď mě napadá, že do STEAMZINU dlužím od dubna článek na výrobu cylindru -.-)
Ano, "Fifty Shades of Grey", na kterou jsem nedávno zveřejnila "recenzi". Světový fenomén, který jsem tak chtěla přečíst.. No, zklamání, zklamání a pouze zklamání...
Tato knížka mě zaujala hlavně svou obálkou a názvem.. Jde o další bod mého to-read seznamu (dle Good Reads jí tam mám od 19.12.2011, tak to si jíž vážně zaslouží přečíst :D).. No, doufám, že mě to nezklame podobně jako Fifty Shades... Má to vysoké hodnocení.. 4,20 - ohodnoceno 37 692 uživatelí.. To není špatné, myslím si..


A nakonec perlička ^^ Já jsem naprostý cirkusový šílenec.. Černo-bílo pruhovaný... Takže když se ke mě dostala tato kniha, naprosto jsem si jí zamilovala.. Zvláště Poppetu.. Dle níž bylo pojmenováno jedno z mých alter eg (o, ano.. jsem naprosto, naprosto šílená.. magor, blázen.. jak chcete.. můžete se s tím smířit, nebo mě můžete přesvědčovat o návštěvě psychiatra.. u psychologa jsem už byla a ten nepomohl.. takže možná, je čas zakročit tvrdší rukou?! každopádně, já sama sobě nevadím, takže pokud někomu ano, ať zakročí :D)
Mám to teď rozečtené - 85%. A myslím, že to dostane 5 hvězdiček :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama