It's always tea time somewhere in the world...


V plánu k zveřejnění: Správná příprava anglického čaje; Bostonské pití čaje;
Recenze: Boneshaker; Na TT Klubu snílků: Vražda. Smrt. Zabití.

Co stojí za to si přečíst? Rubrika Steampunk a Čajový záznamník

Říjen 2013

Podzim: Sponka z listí

16. října 2013 v 23:02 | Kapitánka Nemo |  Pracovna
Zdravím! Zase mě chytlo noční tvoření... A jelikož se mi po podlaze válelo listí, které jsem nasbírala na dekoraci svého pokoje, rozhodla jsem si vyrobit kytici z javorových listů... Znáte to, ne? (Pokud ne, později ještě zveřejním návod a odkážu tu na něj...) A při výrobě mi do ruky padl naprosto krásný červený list.. K němu pak přišli 2 malé lístečky, všechno se to slepilo pistolí a přilepila se tam i sponka :D A vzniklo toto, prosím :D (Podrobný návod v celém článku...)
Ta sponka na obrázku je už trochu poškozená, jelikož jsem to "trochu" přehnala s lepidlem a pak jsem to z toho musela trhat, aby to nebylo vidět :D Každopádně ty "trhliny" nejsou v reálu moc vidět.. A i kdyby byli, dává to tomu ještě víc přírodní nádech ;)

Sbírání listí - LEVEL 1

14. října 2013 v 18:14 | Kapitánka Nemo |  Sbírání listí [Podzim 2013]
Již před delší dobou jsem si řekla, že se zapojím do dalšího čtecího projektu.. A tento mi prostě padl do očí.. Podzim je mé nejoblíbenější období.. Miluji ty barvy!
Všechny důležité informace najdete v tomto článku na blogu VeEee, z jejíž dílny také projekt pochází... Já jenom řeknu, že listím zde jsou stránky knih :) Splnila jsem první level, takže zveřejňuji první článek :)

Na začátek jsem plánovala dát seznam knih a potom nějaké názory a poznámky.. Ale na dosažení prvního levlu mi stačila pouhopouhá jedna jediná kniha :D Je jí:

Šňupec od Terryho Pratchetta

Počet stránek: 507
Hodnocení: /5

GOODREADS anotace: Velitel Samuel Elánius se cítí skvěle. Přesto je více méně okolnostmi (méně) a svou milovanou ženou Sibylou (více) přesvědčen o tom, že potřebuje dovolenou, která prospěje jak jemu, tak malému Samíkovi. Venkovská idylka je nádherná, ale nudná. Jenže jak říká Elánius: "Kde jsou policajti, tam je zločin!" Brzy se i v Hrabství začnou vynořovat různé menší i větší záhady, a už to není jen to příšerné venkovské ticho, co nedává Elániovi spát. Co se to v Hrabství stalo před lety? Co o tom ví místní kovář Zafrkoň? A kam se najednou poděl? Zabil ho Elánius, jak by ráda dokázala místní smetánka, hlavně mladý lord Gravid Rzezacz? Má s tím něco společného bývalý policista Jeminák, zdejší hospodský? A co místní skřeti a jejich schránky unggue? Pašuje se v Hrabství opravdu jen tabák? Získá malý Samík do své sbírky konečně vytoužený sloní trus? A provdají se dívky - šesterčata Orobincova? To vše řeší Elánius za skvělé pomoci nedostižného Jeefese, který nemá konkurenci.


A co vám k tomu řeknu já? Kniha je plná výkalů.. Ale také šňupacího tabáku a trolích drog! A skřetů s úžasným hudebním nadáním, kteři vyrábějících nádherné schránky na své hleny! Zase je zde spojeno nespojitelné.. Zase to dohromady tvoří něco naprosto originálního, u čeho se prostě budete muset zasmát :) Za mě rozhodně doporučuji :)

Steampunkový piknik 2013 [Praha]

13. října 2013 v 20:30 | Kapitánka Nemo |  Akce
Táákže, řekla jsem si (ne zcela dobrovolně.. do jednoho ramene mě šťouchal jeden člověk, do druhého dloubala Maglaiz :DD), že sepíšu další reportovací článek... V sobotu 21.9 jsem navštívila Steampunkový piknik! ♥
On to vlastně ani tak piknik nebyl. Bylo špatné počasí, pršelo, takže se všechno odehrávalo v Knoflíku.
(Pokud toužíte číst pouze o pikniku, rovnou přeskočte všechno a čtěte až to pod perexem...)
No, jdu na to... Vše začalo tak před půl rokem, když jsem si řekla, že musím vyrazit na nějaký sraz do Prahy.. Plánovala jsem to, plánovala, ale nikdy mi nic nevycházelo - nedostatek financí, nedostatek doprovodu, nedovolení rodičů (všechno zmíňované úzce propojeno..). Až jednou ona očekáváná příležitost nastala! :D A vyrazila jsem! :)
Do Prahy jsem se dostala kolem desáté hodiny ranní, a hned jsem zamířila do DOXu (jela jsem na černo tramvají, protože jsem poslala SMSku a zjistila jsem, že je to nefunkční, až když jsem vystoupila :D), jelikož to byl první bod v mém programu. Prošla jsem výstavy.. a byla hodně zklamaná.. Líbila se mi jedna jediná expozice ze Starpointu.. Tím to haslo.
No, smutně jsem vykročila směrem ke Knoflíku, místo konání dalšího, a posledního, bodu v mém programu... Bylo poledne. A cesta měla trvat pouhopouhých 33 minut (dle Google Maps...).. rozhodla jsem se to trochu natáhnou a šla jsem naprosto šnečí rychlostí... a byla jsem tam za 40 T__T. Co se stálo dál? No, piknik měl začínat až za 2 hodiny, takže jsem se šla procházet... Obešla jsem to všechno kolem dokola a zjistila, že v tý Praze sakra nejsou žádné lavičky -_-. Tak jsem se vrátila zpátky ke Knofíku a sedla se do hromady vajglů... Seděla jsem tam a četla si.. Dokud půl hodiny před začátkem nepřišel Silver a nedělal mi společnost :D

Olympiáda v Chomutově

3. října 2013 v 18:13 | Kapitánka Nemo |  Záznamy o necestování
No, tak se zase jednou stalo, že jsem si vyrazila na šachy :D Vůbec ne dobrovólně, musím přiznát.. Bylo tlačeno na mé svědomí s tím, že 2 dívky jsou povinné, a že kdybych nejela, tak bychom byli jediný okres, který se nezúčastnil. No, jaká to byla lež! -.- Asi 2 další (z 8 celkově, včetně nás) tam měli holku pouze jednu... No, odehrála jsem to... Vyhrála 4 ze 7 partií. Jde to. Vlastně můžu být ráda, když už jsem asi tři čtvrtě roku netahala figurkami. Umístila jsem se na 4. místě (holka, co byla třetí měla taky 4 body... ale vyhrála vzájemný zápas -.-). Celkově jako okres jsme byly 2. Další "stříbrná" medaile. Druhá, v mé malinké sbírce... (Obsahujicí 3x zlato, 2x bronz, 2x stříbrný pohárek a jeden pohárek za "nejlepšího skokana" -což znamená, že jsem porazila nějaké silného soupeře.. no, netuším, jak se mi to mohlo povést, jelikož šachy neumím :D..- alespoň z těch, co se mi povedlo vyhrabat...)

Vlastně celý tento... depresivní "článek" píšu jenom z toho důvodu, že jsem chtěla zveřejnit jednu fotku, která právě pochází z tohoto turnaje...

Nějaké ty... mrtvolky.. [Lahvičky I. a II.]

2. října 2013 v 20:37 | Kapitánka Nemo |  Pracovna
Eh, zdravím! :) Zase se jednou ozývám s článkem o tom, že jsem něco vyrobila :D (Něco vyrábím furt, ale fotit to a psát o tom, na to jsem příliš líná :D). Již nějakou dobu "vyrábím" lahvičky... Vlastně je kupuji (i když vyrábět je mě láká skoro stejně jako dělat vlastní čajové konvičky z keramiky :D), ale pak příjde ta zajímavější část: Čím je naplnit? :) A tady je projevuje moje "zvrhlost" (pokud se to teda takto dá říct...)...
Ještě jako dodatek k úvodu bych poznamenala toto: Pokud znáte Zeměplochu od Terryho Pratchetta (zvláště pak knihu Šňupec), tak bych se přirovnala ke skřetům.. nějaká zvláštní odruda skřetů.. Pokud jste úplně vedle, tak vám to trochu objasním... Zeměplošský skřeti mají zvláštní kult.. Sbírají odemřelé (i ne) pozůstatky ze svého těla do zvláštních schránek. Všechny pozůstatky (vlasy, nehty, hlen a nevím, jestli i výkaly.. -to snad ne :D-) jsou pak pro ně posvátné relikvie.. Tak pro mě je to velice podobné, akorát se zvířecí říši... Když pták obronil peříčko, tak proč to nezvednout? Vždyť se pak dá použít při výrobě něčeho jiného! Když najdu hezké spadlé listí, proč to nezvednout a nepoužít na ozdobu svého pokoje? Vždyť je to sakra tak krásné! Když vidím mrtvého motýla (či můru, těch mám asi 5 :D), nedá mi to, a musím ho sebrat... Má přece krásná (např.) modrá křídla, která ve spojení se sojčím pírkem a kouskem mechu v dřevěné prosklené "krabičce" budou vypadat naprosto úchvatně! Takže toto je můj názor.. Lesem procházím na cestě domů každý den, takže podobých pokladů mám celou hromadu :D A těmi pak naplňuji své lahvičky a již výše zmíňované krabičky, které možná zveřejním později :))
No, a teď, po zcela vyčerpávajícím a málo pochopitelném úvodu, konečně k těm slíbeným lahvičkám :D A omlouvám se za mobilovou kvalitu :D
Druhá lahvička pod perexem :)

Lahvička I. - Vosa

Takže k této lahvičce... První věta první kapitoly knihy, na které je focená, k ní sedí. Našla jsem totiž tuto vosu na schodech ke svému pokoji, když jsem se vrátila po dvou měsiční "dovolené" na Krymu.
Společnost ji dělají sušené květy, teď nevím, čeho přesně, ale zřejmě to bude bolševník, nebo něco podobného :)