It's always tea time somewhere in the world...


V plánu k zveřejnění: Správná příprava anglického čaje; Bostonské pití čaje;
Recenze: Boneshaker; Na TT Klubu snílků: Vražda. Smrt. Zabití.

Co stojí za to si přečíst? Rubrika Steampunk a Čajový záznamník

Sbírání listí - LEVEL 1

14. října 2013 v 18:14 | Kapitánka Nemo |  Sbírání listí [Podzim 2013]
Již před delší dobou jsem si řekla, že se zapojím do dalšího čtecího projektu.. A tento mi prostě padl do očí.. Podzim je mé nejoblíbenější období.. Miluji ty barvy!
Všechny důležité informace najdete v tomto článku na blogu VeEee, z jejíž dílny také projekt pochází... Já jenom řeknu, že listím zde jsou stránky knih :) Splnila jsem první level, takže zveřejňuji první článek :)

Na začátek jsem plánovala dát seznam knih a potom nějaké názory a poznámky.. Ale na dosažení prvního levlu mi stačila pouhopouhá jedna jediná kniha :D Je jí:

Šňupec od Terryho Pratchetta

Počet stránek: 507
Hodnocení: /5

GOODREADS anotace: Velitel Samuel Elánius se cítí skvěle. Přesto je více méně okolnostmi (méně) a svou milovanou ženou Sibylou (více) přesvědčen o tom, že potřebuje dovolenou, která prospěje jak jemu, tak malému Samíkovi. Venkovská idylka je nádherná, ale nudná. Jenže jak říká Elánius: "Kde jsou policajti, tam je zločin!" Brzy se i v Hrabství začnou vynořovat různé menší i větší záhady, a už to není jen to příšerné venkovské ticho, co nedává Elániovi spát. Co se to v Hrabství stalo před lety? Co o tom ví místní kovář Zafrkoň? A kam se najednou poděl? Zabil ho Elánius, jak by ráda dokázala místní smetánka, hlavně mladý lord Gravid Rzezacz? Má s tím něco společného bývalý policista Jeminák, zdejší hospodský? A co místní skřeti a jejich schránky unggue? Pašuje se v Hrabství opravdu jen tabák? Získá malý Samík do své sbírky konečně vytoužený sloní trus? A provdají se dívky - šesterčata Orobincova? To vše řeší Elánius za skvělé pomoci nedostižného Jeefese, který nemá konkurenci.


A co vám k tomu řeknu já? Kniha je plná výkalů.. Ale také šňupacího tabáku a trolích drog! A skřetů s úžasným hudebním nadáním, kteři vyrábějících nádherné schránky na své hleny! Zase je zde spojeno nespojitelné.. Zase to dohromady tvoří něco naprosto originálního, u čeho se prostě budete muset zasmát :) Za mě rozhodně doporučuji :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Niviat Niviat | Web | 14. října 2013 v 21:25 | Reagovat

Šňupec je úžasná kniha, ostatně jako všechny díla pana Pratchetta. :-) Přeji hodně zdaru při plnění dalšího levelu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama