It's always tea time somewhere in the world...


V plánu k zveřejnění: Správná příprava anglického čaje; Bostonské pití čaje;
Recenze: Boneshaker; Na TT Klubu snílků: Vražda. Smrt. Zabití.

Co stojí za to si přečíst? Rubrika Steampunk a Čajový záznamník

Prosinec 2013

Sbírání listí - LEVEL 3 {+ celkové shrnutí}

31. prosince 2013 v 23:57 | Kapitánka Nemo |  Sbírání listí [Podzim 2013]
Sbírání listí již sice bylo ukončeno, ale ještě jsem neměla možnost přidat poslední várku knížek, které jsem přečetla (a stihla to tedy v termínu..)... Tentokrát to bude povětšinou mangové..
Všechny informace o projektu najdete v tomto článku na blogu VeEee, z jejíž dílny také projekt pochází...
Já jenom řeknu, že listím zde jsou stránky knih :)

Na začátek seznam přečtených knih:
A. Pike - Iluze (384),
A. Pike - Osud (312),
QuinRose - Alice in the Country of Hearts Vol. 01 - Vol. 05 (960)
Gong Ji-young - Watashitachi no Shiawase na Jikan (252)


Čajová degustace u Vysmáté žáby

15. prosince 2013 v 20:24 | Kapitánka Nemo |  Čajový záznamník
Článek o ničem...
Zůčastnila jsem se další čajové degustace.. Celkem mě překvapilo, že se povětšinou pily stejné čaje jako na degustaci v teplické Dobré čajovně :D Zase jsem si dělala poznámky a zase se mi všechny úmysly zrecenzovat akci s prominutím posrali... Vypnul se mi mobil a poznámky se neuložily... A moje skleróza v pokročilém stádiu mi nedovoluje si na něco vzpomenout... Vím, že se pila Železná bohyně milosrdenství a to je snad všechno, co si pamatuji o.O :'( Snažím se shánět nějaké info o čajích, které jsme pily na facebookové stránce eventu, ale zatím se nedaří :(
Do čajovny jsme dorazili o "malinko" dříve, přesněji řečeno ve tři hodiny.. Naším primárním cílem bylo zabrat dobrá místa a popovídat se... Místa jsme sice zabrali, ale potom jsme zjistili, že špatná.. konverzace taktéž vázla.. Takže "předehra" byla nic moc.. Jak je obvykle zvykem, v 16:05 organizace (skoro) padla... Nedostatek míst.. Přesouvání křesel, uspořádaní do nepravidelného oválu.. Takovým způsobem, že my jsme se ocitli daleko od středu dění.. Nejen, že když se posílali čaje, tak se to k nám nikdy nedostalo, ale dokonce jsme na to ani neviděli.. Natožpak slyšet! Napínala jsem uši jak nejvíce to šlo, a stejně nic moc..
Ale musím řící, že jsem nakonec byla celkem i spokojená :D Odnesla jsem si nějaké nové informace (nápady na další články do Čajového záznamníku!) a spoustu čaje v žaludku :D A taky razítko vysmátého půlce na kartě :) (o tom více v jednom z budoucích "Mezi čajích"..)

Sbírání listí - LEVEL 2

15. prosince 2013 v 12:09 | Kapitánka Nemo |  Sbírání listí [Podzim 2013]
Tak tenhle level už mám splněný pěkně dlouho, ale zatím jsem se nedostala k tomu, abych něco sepsala...
Všechny důležité informace najdete v tomto článku na blogu VeEee, z jejíž dílny také projekt pochází...
Já jenom řeknu, že listím zde jsou stránky knih :)

Na začátek seznam přečtených knih:
E. A. Poa - Černý kocour (152),
A. Pike - Křídla (304),
A. Pike - Kouzlení (368)


Vánoční Víla 2013

10. prosince 2013 v 23:25 | Kapitánka Nemo |  Záznamy o necestování
Včera mi přišla první zásilka od Vánoční Víly! A byla jsem strašně ráda! Dostala jsem maličkosti, které mě opravdu potěšili :)
V této VV byla mou Vílou Vrána :3


Podrobnosti a komentáře pod perexem~

Čajový záznamník jako projekt? | Odkazovník

1. prosince 2013 v 23:42 | Kapitánka Nemo |  Čajový záznamník
Netušíte, co je "Čajový záznamník" zač? Zavítejte SEM!


Nikdy dřívě mě nenapadlo, že by se mohl Čajový záznamník stát projektem... Přišla na to až Maglaiz, když vytvořila svou rubriku Čaj o páté bez páté.. A pak se to nějak ujalo a projekt (teď už ho tak můžu nazývat..) se rozšířil na několik dalších blogů... Jelikož mi dělaji reklamu jako autorce projektu, slušelo by se ode mě udělat nějaký rozcestník, kde by byly odkazy na všechny rubriky bloggerů, kteři se projektu zůčastní. Navíc by pak možná získali další čtenáře čajomilce :D (i když pochybuji, že někdo takový na můj blog chodí.. :D) Prosím taky všechny lidí, kteři by se náhodou chtěli zapojit, aby do komentářů napsali odkaz na svou rubriku :) Jenom nemám schopnosti sledovat, kde všude se projekt objevil :D Většinou na něj natrefím náhodou :)