It's always tea time somewhere in the world...


V plánu k zveřejnění: Správná příprava anglického čaje; Bostonské pití čaje;
Recenze: Boneshaker; Na TT Klubu snílků: Vražda. Smrt. Zabití.

Co stojí za to si přečíst? Rubrika Steampunk a Čajový záznamník

Sbírání listí - LEVEL 3 {+ celkové shrnutí}

31. prosince 2013 v 23:57 | Kapitánka Nemo |  Sbírání listí [Podzim 2013]
Sbírání listí již sice bylo ukončeno, ale ještě jsem neměla možnost přidat poslední várku knížek, které jsem přečetla (a stihla to tedy v termínu..)... Tentokrát to bude povětšinou mangové..
Všechny informace o projektu najdete v tomto článku na blogu VeEee, z jejíž dílny také projekt pochází...
Já jenom řeknu, že listím zde jsou stránky knih :)

Na začátek seznam přečtených knih:
A. Pike - Iluze (384),
A. Pike - Osud (312),
QuinRose - Alice in the Country of Hearts Vol. 01 - Vol. 05 (960)
Gong Ji-young - Watashitachi no Shiawase na Jikan (252)


Iluze od Aprilynne Pike

Počet stránek: 384
Hodnocení: /5

GOODREADS anotace: Po avalonských novoročních oslavách požádá naštvaná Laurel Tamaniho, aby zmizel z jejího života. Tajuplná lovkyně trollů Klea sice zbavila Laurel zákeřného Barnese, ale nebezpečí stále není zažehnáno. A ještě ke všemu nikdo neví, kdo Klea ve skutečnosti vlastně je a zda je jí možné věřit. Na začátku nového školního roku Klea poprosí Laurel, aby dohlédla na Yuki, kterou údajně zachránila z rukou trollů v Japonsku. Jakou roli vlastně Yuki hraje? Laurel je nedůvěřivá. Zdá se, že se bez Tamaniho pomoci neobejde. Před Laurel, kterou čtenáři znají z knih Křídla a Kouzlení, stojí nelehké úkoly: musí obstát v tajuplném světě víl a přitom pokračovat ve studiu na střední škole jako každý jiný student.
Můj názor je shrhnut v těchto pár větách: Laurel mi leze na nervy. Laurel mi strašně leze na nervy. Laurel je hrozná. Laurel se chová na 13. Laurel, Laurel, Laurel T__T

Osud od Aprilynne Pike

Počet stránek: 312
Hodnocení: /5

GOODREADS anotace: Víla, která vyrostla a dospěla ve světě lidí a našla zde skutečného přítele, nemůže zpřetrhat svazky s rodným Avalonem - zvlášť když vílí říši hrozí smrtelné nebezpečí. Laurel a Tamani jsou připraveni postavit se na odpor silám zla a Avalon ubránit. Naštěstí v tom nejsou sami, na pomoc jim přichází David a další věrní přátelé. Jejich odvaha sehraje v boji významnou roli. Podaří se Laurel a jejím přátelům zachránit Avalon? Komu dá Laurel nakonec přednost - Davidovi, nebo Tamanimu?

Tenhle díl býl dobrý! Mnohem lepší než předchozí! Opravdu se mi líbilo, jak autorka knihu zakončila! Úpřimně řečeno to měl David udělat už dříve -_- (abych nespoilerovala, nebudu říkat, co :P :D)
(Zajímavé ale je, že i přes ten konec si tam autorka nechala štěrbinu, kdyby náhodou neměla dostatek peněz a potřebovala napsat další román...)

Alice in the Country of Hearts Vol. 01 - Vol. 05 od QuinRose

Počet stránek: 960 (5x192)
Hodnocení: /5
Můj amatérský skoro-překlad GOODREADS anotace k prvnímu dílu: V tomto důvtipném převyprávění "Alenky v Říši divů" je Alenka po probuzení vystavená pohledu na králíka v oblečení! Králík násilně odtáhne Alenku do králičí nory, kde se promění v mladého muže s králičíma ušima.
Tohle je nejlepší zpracování Alenky které jsem když v životě četla *_* Úžasné, úžasné, úžasné! Celý příběh se odehrává ve světě, kde lidem místo srdcí tikají hodiny.. A co se stane s takovými hodinami, když se zastaví? No, jen se opraví a jsou zase hezky fuknční! Proto se tam denně popravuje, bodá, otravuje, věší.. Jak onu situaci zvládne Alenka se svým obyčejným lidským srdcem? (jedno zabití a je po ní...)

Watashitachi no Shiawase na Jikan od Gong Ji-young

Počet stránek: 252
Hodnocení: /5
Můj amatérský překlad anotace z neznáma odkud: "Existuje něco, co nechci ztratit. Nechci ztatit tak moc, že se objevují tyto divné pocity."

V minulosti byl tento muž vrahem, který chladnokrevně sebral život třem lidem.
V minulosti byla tato žena nadějnou klavíristkou, která se třikrát pokoušela o sebevraždu.
Dvojice, která nemá ponětí co počít se svým životem, se potkává a prohazuje pár slov v určený čas: "čtvrtek, 10 hodin ráno". Ale později se v jejích srdcích objevuje úpřimné přání. "Já chci žít..."
Nesnáším knihy, které jsou jako tato... Už v průběhu mě to dohánělo k slzám... A co bylo teprve na konci? Litry, litry slz (:D)... Sakra, proč jsem tak přecitlivělá? :/

Celkové shrnutí

  • očekávání: 5000 stran
  • přečteno: 3239 stran
  • co z toho plyne?: No, příští rok se musím hold více snažit :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama