It's always tea time somewhere in the world...


V plánu k zveřejnění: Správná příprava anglického čaje; Bostonské pití čaje;
Recenze: Boneshaker; Na TT Klubu snílků: Vražda. Smrt. Zabití.

Co stojí za to si přečíst? Rubrika Steampunk a Čajový záznamník

Březen 2014

Střípek II. z ∞ - Sbohem, metrové vlasy

9. března 2014 v 13:32 | Kapitánka Nemo |  Projekt ∞
V předchozích měsících jsem nebyla příliš aktivní.. Ráda bych slíbila, že se to napraví, ale slibuju to v každém třetím článku, takže toho nechám :D Za poslední dobu se v mém životě udála spousta změn...
Jako za nejvýznamější změnu považuji zkrácení svých vlasů. Měla jsem temné období, pohádala jsem se se všemi blízkými, nic se mi nedařilo, neměla jsem žádné nápady. Takže jsem prostě vzala nůžky na kachnu a ustřihla si 70 cm vlasů. Ani byste neřekli, jak jednoduché to bylo! Žádná nerozhodnost, prostě bereš a konáš. A pak jsem se cítila líp.. Použiju strašně kýčovitou větu, která to však naprosto vystihuje: Jako kdyby ze mě spolu s vlasy odpadly všechny sračky (dobře, ten výraz sračky se zřejmě dál nahradit něčím víc kýčovitým, ale to se mi zase nechtělo :D) (A je fakt, že aby to byl ten správný kýč, muselo by to znít nějak takhle: Jako kdyby ze mě spolu s vlasy odešlo všechno zlo, které mě pronásledovalo, všechna ta negativní energie! fuj, blablabla). Ale prostě to takhle cítím. Sice jsem skoro celý následujicí týden strávila hraním LoLka, ale ve volných hodinách (cca 2-3 hoďky denně :D) jsem i tvořila :) Byla jsem v lese, kde jsem nasbírala spoustu nepotřebných věcí: hromadu šišek, nějaké klacíky, březové polínko, pár žaludů... Nikdy to nevyužiji - tak možná na výzdobu svého pokoje, ale tam těhle věcí už mám strašně moc -, ale i tak mi to příjde strašně krásné a nemůžu se udržet.
(Fotka s hypstagramu :D Strašně se mi líbí, jak tam jsou fotky hezky do čtverečku :33 - jo, vím, že se tam dají dávat i nečtverečkové fotky - můžete mě tam odebírat, pokud vás zajímám :DD odkaz zde, nebo si mě jednoduše vyhledejte, jsem tam jako "kapitankanemo")

O dalších skvělých(i méně)zprávách ve zkratce: Našla jsem pár kamarádů, kteři jsou ochotni mě doprovázet na konzert Lindsey Stirling v Praze :33 Strašně se na to těším!; Vzali mě jako korektorku do překladatelské skupiny NanaSubs. Bohužel pro mě stále nemůžou najít nějakou práci na korekci -_-''; Budu oficiální fotografka na Geetaconu(trochu starší novinka, ale ještě jsem o tom nikde nepsala :D); V lese jsem potkala 4 srny, které byly asi jenom 10m ode mě :33 Ale bohužel můj pes po nich hned vyletěl ._. Takže nemám žádné fotky, jelikož jsem se ho snažila udržet a ani nestihla vyndat foťák :'( Bohužel je silnější než já, takže se mi to málem nepovedlo :D (A spadla jsem na zadek, jak jsem se ho snažila udržet :D Ale to už je nepodstatné :D)

Heart no Kuni no Alice: Wonderful Wonder World (2011)

7. března 2014 v 20:13 | Kapitánka Nemo |  Anime
Po dlouhé době kapitánka konečně s něším přichází.. A bohužel to není nic převratného :D Kritika jednoho anime, které ani nevím, čím si ji zasloužilo >.> Zřejmě svou špatností.
Nejdříve teda anotace z AKIHABARY: Jedná se o parodii zlidovělého románu Lewise Carrolla "Alenka v říši divů". Na rozdíl od původního příběhu je Alenka unesena záhadným roztomilým mužem s králičíma ouškama na místo jménem "Heartland". Kvůli darebnému skutku tohoto muže Alenka v Heartlandu uvízne a setká se s jeho neobvyklými obyvateli. Na své cestě narazí na Blooda, pohledného šéfa místní mafie, Acea, jenž je psychicky labilním, ale přesto okouzlujícím rytířem, a na další neméně zajímavé postavy. Co má Alenka na takovém místě dělat?!
Bodové hodnocení: a půl / 5