It's always tea time somewhere in the world...


V plánu k zveřejnění: Správná příprava anglického čaje; Bostonské pití čaje;
Recenze: Boneshaker; Na TT Klubu snílků: Vražda. Smrt. Zabití.

Co stojí za to si přečíst? Rubrika Steampunk a Čajový záznamník

Heart no Kuni no Alice: Wonderful Wonder World (2011)

7. března 2014 v 20:13 | Kapitánka Nemo |  Anime
Po dlouhé době kapitánka konečně s něším přichází.. A bohužel to není nic převratného :D Kritika jednoho anime, které ani nevím, čím si ji zasloužilo >.> Zřejmě svou špatností.
Nejdříve teda anotace z AKIHABARY: Jedná se o parodii zlidovělého románu Lewise Carrolla "Alenka v říši divů". Na rozdíl od původního příběhu je Alenka unesena záhadným roztomilým mužem s králičíma ouškama na místo jménem "Heartland". Kvůli darebnému skutku tohoto muže Alenka v Heartlandu uvízne a setká se s jeho neobvyklými obyvateli. Na své cestě narazí na Blooda, pohledného šéfa místní mafie, Acea, jenž je psychicky labilním, ale přesto okouzlujícím rytířem, a na další neméně zajímavé postavy. Co má Alenka na takovém místě dělat?!
Bodové hodnocení: a půl / 5


Hodnocení příběhu

Trochu mě zklamalo, že to bylo tak odlišné od mangy.. Manga byla skoro dokonalá, takže jsem se převelice těšila na něco podobného.. A místo toho jsem dostala tohle.. Velká, velká škoda..
Zklamalo mě také to, že Alenka od začátku věděla, že není ve svém světě. Objevují se tu myšlenky a dotazy na "skutečný" svět. To mě štve. Hodně. Původní Alence z mangy byly vzpomínky vymazány, jakékoliv dotazy na divná vidění, která se Alence čas od času zjevovala (vzpomínky ze skutečnosti), byly potlačené, odpovědi na ně byly zanedbány. V anime si Alenka pamatuje. To mě štve.
Jasně, můžete říct, že bych chtěla, aby to jelo celé podle mangy. Jenže takhle to není. Já ráda změny, ale prostě tohle? Tohle by bylo mnohem lepší, kdyby to podle té mangy udělali...
Abych upřímně řekla, ani mě to příliš nebavilo.
Je docela smutné, že byla potlačená hlavní dějová linka z mangy - pokus o návrat Alenky do "reálu". /I když, mohli by se najít lidé, kteří by s tímto FAKTEM nesouhlasili.. Alenka přece celé anime hledala skleněnou flaštičku! o.O/

Hodnocení postav

Nemám jinou možnost, jak jinak ohodnotit postavy než desítkou! Postavy jsou skvělé! Opravdu skvělé! Moc a moc se mi líbilo, jak byly hlavní postavy odlišeny od vedlejších tím, že měli udělané obličeje (vedlejší pak měli pouze prázdnou tvář). Ale tak, tohle bylo stejné i v manze, takže nevím, co chválit :D
Moc se mi líbí, jak je každá postava odlišná, jaké mají všichni různé vlastnosti a vzhled tomu odpovídající.
A ohledně postav vůbec nemám, co bych vytkla.

Hodnocení hudby

Opening: to je první hudební věc, která zaujme... a tady vskutku zaujme! Písnička je skvělá jak melodicky, tak textově. Velké PLUS!
Další hudební doprovod byl dle mého názoru taky naprosto úžasný! A hlavně vhodný ^^ (což se cení :D) Líbilo se mi prolínání mezi moderní hudbou s klasickou. Třeba takový ples, kde se hrála jednodušší hudba (která v člověku nezanechá žádný dojem.. ani špatný, ani dobrý.. takové to "nic moc") a najednou akce, která byla podtržená naprosto odlišnou hudbou, naprosto vhodnými kytarami a bicími. Tohle se podle mě taky cení :) Když je tak plynné prolnutí :)

Hodnocení kresby

Přijde mi trochu smutné, že se autoři více nepohráli s kresbou třeba plesových šatů... Vypadá to tak.. chudě? Jednoduché, ničím se nevyznačující šaty.. Možná by je tak mohli i nechat, přece jen, jde o obyčejné šaty postav bez jmen.. Ale ve všech následujících scénách mají ony postavy mnohem hezčí než ty plesové. To mi přijde zvláštní. + co třeba takové Vivaldiny (srdcová královna) šaty? Proč alespoň ty neudělat krásnými? a) je to královna, b) jedna z hlavních postav, pokud jen tohle nestačí, přidám za c) v manze to byla nejlépe nakreslená postava, kde na kresbě šatů si dal ilustrátor vskutku záležet. Tak proč to v anime odflakávat? ;)
Postavy? Ty hlavní byli udělány skvěle! Propracované oblečení, rysy atp. Kromě teda již zmiňované "odfláklé" Vivaldi na plese.
Jinak se mi kresba zamlouvala. Všechny ty budovy, akce atp.

Celkové hodnocení

  • Nejslabší částí je příběh. Jak jste se jistě dočetli z Hodnocení příběhu (pokud jste to teda nepřeskočili :D), hodně to porovnávám s mangou. Ono to vlastně ani jinak nejde, když máte proti sobě takové dva extrémy! Příběh byl na trojčičku, ani né průměrný. Vlastně tam možná ani žádný příběh nebyl. V porovnání s mangou - hodně o ničem.
  • Postavy byly krásné, ale tohle je zásluhou mangy.
  • Hudba byla kvalitní a ani u té nemám co vytknout.
  • Kresba ušla a i když není nejlepší, není ani nejhorší, 7/10 je pro ní myslím to pravé.
Když to tak vezmu kol a kolem, je mi smutno, že člověku, který nečetl mangu, zůstane ukryto spousta věcí... Vlastně celkově pochybuji, že vůbec pochopí, oč tu běží.: Jak je možné, že se lidi tak jednoduše zabijí? Proč Ace přijde oblečen v krvavém plášti a s několika hodinkami od krve u opasku? Tyhle docela podstatné detaily zůstanou pro diváka tajemstvím... A tohle může (musí) budit dojem neúplnosti a hlouposti anime.

Celkově tomuto filmu dávám 5/10 a to jen kvůli tomu, že jde o adaptaci krásné mangy, kterou nemohli zkazit ani touhle nesmyslnou honbou za skleněnou lahvičkou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama