It's always tea time somewhere in the world...


V plánu k zveřejnění: Správná příprava anglického čaje; Bostonské pití čaje;
Recenze: Boneshaker; Na TT Klubu snílků: Vražda. Smrt. Zabití.

Co stojí za to si přečíst? Rubrika Steampunk a Čajový záznamník

Bitva pěti armád 2014

3. června 2014 v 0:24 | Kapitánka Nemo |  Akce
Když už žádná kvalitní recenze ani jakýkoliv jiný článek, tak alespoň nějaký ten střípek z mého nudného života.. Tentokrát doprovázen kradenými fotografiemi :D
(P.S. je to vyčerpávající a jako vždy plné poznámek, které docela odbočují a celkově ruší...)
(P.P.S. jedná se o pocity Nebojovýho ;))


Byla pěkná nedělní noc, sluníčko nesvítilo, ptáčci nezpívali a Kapitánka Nemo, jako ostatně skoro každý večer, seděla u compu a hrála LoLko. U toho měla zapnutý Skype, a když se její kamarádi zrovna nestěžovali ("U koho se zase vysává?! Ljuuuboooo!! Je půl druhé ráno! Kdo sakra vysává v půl druhé ráno?!" "Komu to zase tak šumí???" "Kdo tam má tu ozvěnu?"), povídali se spolu o nadcházejících dobrodružstvích. Plánovala se výprava na Bitvu pěti armád. A zjišťovalo se, že celé Prokleté bratrstvo se vykašlalo na původní plán jít za skřety, a že vlastně už nikdo na to B5A jet ani nechce. Kromě dvou lidí. A tak byla nečekaně pozvána i kapitánka a jeden z výše zmíňovaných kamarádů (autor prvního citátu >.>, dále se objevuje jako X.). A tak to malé společenstvo naplánovalo cestu a o 5 dnů později vyrazilo do Doksů (s dvouhodinovým zpožděním).
Řeknu vám, že všechno začínalo perfektně. Trochu jako ve francouzské komedii. Přijeli jsme na benzínku. Špatnou stranou. Tak jsme vyjeli a znovu zajeli. A 10 minut se snažili otevřít nádrž :D Až jsme museli oslovit pána z vedlejšího auta, aby nám s tím pomohl :D Další cesta (pominu-li 2 zastávky u kamarádů doma) proběhla bez problémů, při výjezdu z Ústí začalo pršet a liják skončil chvíli po tom, co jsme postavili stan (jak obvykle..)... Večer jsme s medovinou šli se k někomu (jako vždy, s prominutím) přisrat k ohni, jelikož vlastní jsme samozřejmě v tom dešti (který se opět spustil) rozdělávat nechtěli.
Takhle to vypadalo povětšinou :D Já na pozadí a kamarád vedle mě vpravo, hledáme šípy. :D

Sobota probíhala válečně :D Přemýšleli jsme, co je vlastně naším cílem, když jsme ti nebojoví.. Pár věcí nás napadlo.. Nejdříve jsme se snažili uplatnit jako živí štíty. A překvapivě to fungovalo! :D Lučišník, kterého jsme chránili, stihl střelit pár šípů! :D (Neumřel, pochcípali protivníci). Sranda byla, když jeden elfík do nás odmítal střílet, říkal, ať se klidíme, co že to vůbec na poli boje děláme, a že nás to bude bolet :D Nakonec to bolelo jeho :( :D (Lučišník za našimí zády ho nemilosrdně zastřelil).
Zajímavé bylo, že ani skřeti, ani elfové, ani horalové nebo trpaslíci po nás nestříleli.. Pouze lidé. Vlastní. (Jak smutné..)
Po chvíli jsme však přišli na to, že práce živých štítů je vlastně nudná a skoro bezvýznamná. Sice dává lučišníkovi 4 životy navíc (každý z nás měl jeden život), ale značně omezuje a nás nudí. Proto jsme se vydali hledat jinou práci. Rozdělili jsme se a já, X. a S. jsme šli hlídat náš "plůtek". (Jednalo se o bitvu všech proti všem, kde bylo cílem postavit oplocení dříve jak jiní národy... Jeden národ mohl klidně ukrást oplocení z báze druhého národu). Nevím, čím to vedení myslelo, ale nechat nebojový něco hlídat? :D Přišel jeden trpaslík, my začali rp hrát, jak se bojíme. On se zeptal: Můžu vás zabít? Tak jsme kývli, on se nás dotkl mečem a bylo po nás :D A plůtek měli trpaslíci. Pak jsme se šli oživit a usoudili, že tady příliš nepomůžeme. A vrátili se k prvotnímu nápadu - pomáhat lučišníkům. Od začátků jsme měli vyhlídnutých pár "favoritů". Sympatických chlapíků, jejichž šípy / šipky (a hlavně i oni sami) byly snadno dohledatelné. (Například bílé s červenou v trávě přímo svítily.). Takže jsme pak zbytek soboty chodili a sbírali, sbírali šípy :D Bylo skvělé, když nám ti lučišníci a kušiníci děkovali :3 Večer jsme pak byli pozváni k ohni jedné skupinky kušiníků, kterým jsme pomáhali. Moc moc nám děkovali, že měli vždycky plné toulce, a dostali jsme zaplaceno spoooustou medoviny :3 :D (Já to trochu přehnala. Díky, X., žes mi byl oporou :D -doufá, že ten si to nikdy nepřečte-)


Nějakej pán měl divné skolny mě fotit (jsem xichtem asi na třech fotkách o.O) :D Akorát je škoda, že se všude tvářím jak krypl. :D Já jsem si na 99% jistá, že nevypadám jak krypl. Ale všechny jeho fotky odkazují na opak...

Neděle proběhla ve znamení kocoviny a balení se. (Já toho byla teda ušetřena :D - kocoviny, nikdo za mě nebalil :D -)
Ke konci bych chtěla poznamenat, že se mi to líbilo. Sice trochu nevyšlo počasí (pátek lilo, v sobotu pršelo, v neděli se většina opalovala), ale horší by bylo, kdyby třeba pršelo v neděli a všichni museli odjíždět s mokrými věcmi.. Nejlepší bylo samozřejmě to, co se dělo ve stanu, ale tak, jak jsme se se S. a X. dohodli, co se stalo ve stanu na B5A, zůstane ve stanu na B5A. :D

První fotka je z alba tohoto pána: https://www.facebook.com/qilip.gray
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 satrif satrif | 3. června 2014 v 21:51 | Reagovat

"věci, co zůstávají ve stanech na B5A" do pozdního večera orgové uklízejí

2 Kapitánka Nemo Kapitánka Nemo | 3. června 2014 v 22:14 | Reagovat

[1]: Tím bylo myšleno to, co se stalo ve staně :D My po sobě všechno poctivě uklidili ;)

3 Hmyzenka Hmyzenka | Web | 5. června 2014 v 12:25 | Reagovat

Vypadáš skvěle a jsi ten nejlištičkovatější krypl, o jakém vím! Kéž bych na larpy měla dost odvahy.

4 Borůvka Borůvka | Web | 2. srpna 2014 v 5:02 | Reagovat

Tak tuhle akci definitivně píšu na seznam "Věcí, co musím zkusit než umřu".

5 Péťa Novotnej Péťa Novotnej | 4. srpna 2014 v 14:16 | Reagovat

Ne, prostě ne.
Promiň, ale fakt mi nepřijde v pohodě dělat jako nebojová postava živej štít lučistníkům. Prostě ne. Nebojová postava je nad limit armády, nemá vůbec v bojích co pohledávat. Proto je taky nebojová. Je to zhruba na úrovni toho, kdyby se ten lučistník schovával za fotografa. Nebo se krčil za sedícím psem. Pokud to vezmu fakt právnicky tak nemáte životy, tedy nemáte čím vůbec někoho krejt.
To samé se týká kradení plůtků. Je fajn, že jste se nechali sejmout, ale viděl jsem i "nebojový", kterak s plůtkem utíkaj za humna a nikdo nemá šanci je zastavit.
Promiň ale váš přístup typu "můžem si dělat co chceme a budem si prostě užívat" neni podle mě úplně košer.....

6 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 25. srpna 2014 v 14:29 | Reagovat

A mně je úplně jedno, jesli jste nebo nejste nebojový postavy, a že si děláte co chcete! Kdyby ses někde mydlila, tak nám tu řež nepopíšeš tak úžasně, že mé srdce plesá a Tolkien by tleskal!

7 Kapitánka Nemo Kapitánka Nemo | 31. srpna 2014 v 23:10 | Reagovat

[6]: Chvíli jsem musela přemýšlet, jestli to "srdce plesá a Tolkien by tleskal" není myšleno jako ironie. Usoudila jsem že ne, takže děkuji :D

8 Péťa Novotnej Péťa Novotnej | 21. října 2014 v 22:50 | Reagovat

" Přišel jeden trpaslík, my začali rp hrát, jak se bojíme. On se zeptal: Můžu vás zabít? Tak jsme kývli, on se nás dotkl mečem a bylo po nás"

Jo, Tolkien by se určitě blahem posral a podepsal vám výstřihy.

9 Kapitánka Nemo Kapitánka Nemo | 6. listopadu 2014 v 0:03 | Reagovat

[8]: Ano, právě proto jsem v tom podezřívala ironii. Tohle nemá bejt nějaké literární dílo. Tohle má bejt report.

10 Satrif Satrif | E-mail | Web | 16. března 2015 v 15:02 | Reagovat

[5]:Péťo, s tím, že nebojoví budou krást plůtky se počítalo, stejně tak mohli nosit a používat balisty. Nebojoví mohou pomáhat armádě v plnění úkolů nebojovým způsobem, nosit melouny apod.

To, nakolik nebojová postava bude schválně překážet v boji/přestřelce už nechávám na soudnosti jednotlivců :)

11 Péťa Péťa | 12. června 2015 v 12:45 | Reagovat

Dík Satrife za osvětlení.
Normální vojclové s tim teda moc nepočítali, ale to nechám stranou.

12 Zvědavej Zvědavej | 12. června 2015 v 14:45 | Reagovat

Jsi krasna. Asi zacnu jezdit na LARPy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama